top of page

MRKEV

MRKEV

Je pro vaše zdraví velmi důležitá a potřebná, ale není nikdy hlavní živinou. Je však nutno ji přidávati často
k jídlům, neboť obsahuje různé látky, především vitaminové, které udržují vaše tělo v činnosti, svěžesti a pomáhají to, co z hodnotných travin a semen sníte, dobře strávit.
Používejte proto mrkev velmi často a alespoň jednou týdně též v stavu syrovém. Rozstrouhejte ji na jemném struhadle na nudličky a doplňte ovocem shůry, ze stromů, tedy jablky. Trochu oslaďte a pokapejte citronovou šťávou a bude činit zázraky ve vašem zažívání. Co by vám bylo platno přijímat množství hodnotných jídel, kdybyste je nezpracované vraceli zpět zemi, protože jste neměli dostatek dělníků k jejich zpracování, kteří jsou obsažení především v mrkvi a v různé jiné zelenině.
Proto zeleniny jako lék a jako regulátory zdraví nevymizí nikdy úplně z vašeho jídelníčku, ne aspoň do té doby né, dokud člověk bude trpět a bude náchylný k těžkostem těla. A ještě dlouhá doba uplyne, nežli lidstvo jako celek z těchto prvních počátků, které počaly před mnoha lety, začne se vracet k původní a požehnané výživě. Vždyť jen u každého z nás trvá plných sedm let, než se zcela vymění dělníci, kteří v našem těle pracovali, a dokonalé ozdravění nastane teprve po této době, ačkoliv již po několika měsících správné životosprávy pocítíte velké ulehčení a osvěžení. Nescházejte proto z jednou započaté cesty, abyste nemuseli znovu a znovu začínat a zbytečně si neprodlužovali dobu vašeho očišťování a neprodlužovali ji tak všem. Teprve až bude lidstvo očištěno, bude se moci přiblížit k tomu velkému ideálu původního člověka, jak jej Stvořitel ze své vůle a ze své moudrosti postavil sem na tuto Zemi.
Vraťme se k mrkvi. Tato je velmi hodnotnou a důležitou živinou zvláště v zimních měsících a ve stavu syrovém pomáhá zneškodňovat množství nevhodných jídel, kterými se dosud sytíte, a dodává vám v této podobě životnost a energii, kterou jinak získáte dýcháním na zdravém
vzduchu, prozářeném sluncem. Mrkev je jakoby spižírničkou těchto živin vzduchu.

bottom of page